Zaświaty

Zaświaty
Rohirrim

Artykuł jest nieoficjalnym spojrzeniem na życie po śmierci w Zacofanych Krainach.

Zaświaty

Jest wielce prawdopodobne, że podczas którejś eskapady naszego Nieboraka, zostanie on zabity, posiekany, uduszony, zastrzelony, otruty, zakopany żywcem, czy też zadźgany. Wobec tego trzeba wyjaśnić co dzieje się, kiedy Nieborak przeniesie się do królestwa niebieskiego, bądź do piekła.
Dusza może powędrować w dwa miejsca. Jeśli była grzeczna, nie oszukiwała i myła codziennie zęby, zapewne pójdzie do nieba. Tam mieszkają kupidynki, aniołki, oraz inne niebieskie ludki ze skrzydełkami. Jeżeli zaś nieborak był niegrzeczny i po obiedzie nie raczył umyć zębów, zapewne pójdzie do piekła. Tam mieszkają demony i inne, złe kreatury.

Niebo

To tutaj wędrują dobre duszyczki. Aniołki dogadzają im karmiąc, pojąc i opowiadając denne dowcipy. Mieszkające tu dusze w krótkim czasie stają się bezmyślnymi, melancholijnymi wesołkami. Straszni barbarzyńcy zaczynają zbierać kwiatki na stół, a potężni magowie uczą się tańczyć makarenę. W niebie rządzi bóg JSW. Tu ludzie nie grzeszą, nie mają jak. Jest to po prostu niemożliwe. Nie wiedzą, że mogą ++ zrobić coś złego. Inaczej sprawa ma się, kiedy wpadną na pomysł, że chcą wrócić na ziemię, żeby uczyć ludzi dobra i czynienia dobrych uczynków. Wtedy muszą udać się do Wrót Wymiarów…

Piekło

W piekle spotykają się najgorsze dusze, jakie kiedykolwiek pokazały się na świecie. Sami mordercy, skrytobójcy, akwizytorzy i reszta szumowin. Demony mieszkające w piekle starają się jak najbardziej dokuczyć duszom poprzez fizyczne tortury, co zresztą im nie wychodzi, ponieważ dusze nie czują już bólu. Ale demony są i tak za głupie, żeby to zmienić. W piekle rządzi Prezydent Piekła wybierany teoretycznie dożywotnio, ale często zdarzają się wyjątki, ponieważ starsze demony też dążą do objęcia władzy. Czasem jednak ktoś wpada na pomysł, żeby wyjść z powrotem na ziemię i tam odpocząć od wysokich temperatur i ogni. Wtedy musi się dostać do Wrót Wymiarów…

Wrota Wymiarów

Wreszcie najfajniejsze. Wrota wymiarów są oddzielnym wymiarem między światem żywych, a zaświatami. W rzeczywistości Wrota Wymiarów to tylko jedna, spora platforma w kształcie oktogramu. Na środku zawsze lewituje mały, chudy koleś w turbanie. Kiedy dusza chce się dostać do tego miejsca, musi najpierw dogadać się z aniołem/demonem żeby ten otworzył mu portal do Wrót. Kiedy już się tam dostanie, musi poprosić chudzielca o osiem zadań, po których wykonaniu może przenieść się do domu, przechodząc przez portal otworzony przez Strażnika Wrót. Zadania przeważnie polegają na pomocy Strażnikowi w żmudnych pracach, takich jak przekopywanie ogródka, lub przysługach, jak np. zdobycie grejpfrutów, które Strażnik tak lubi.

Odzyskiwanie ciała

Kiedy wreszcie biedna duszyczka dostanie się do świata żywych, droga nie dobiega jeszcze końca. Musi najpierw odzyskać ciało, chyba że chce pozostać eteryczna, ale może przebywać w tym stanie najwyżej tydzień. Aby odzyskać ciało najpierw trzeba je znaleźć. To czasem może przysporzyć problemów. Jeśli zostało zakopane, trzeba wejść w ciało innej, żywej istoty (trudność = niewiara duszy + ilość dni spędzonych w świecie żywych duszy). Wtedy musi zapłacić grabarzowi za wykopanie ciała (sama nie może tego zrobić). W ciele człowieka może pozostać na ilość godzin określoną rzutem na oktostce/2 ukrytym przed graczami. Potem musi po prostu przejąć ciało. Wtedy przekształci się w zombie.

Odzyskiwanie ludzkiej postaci

Jeżeli graczowi nie odpowiada profesja zombie, najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie maga. Należy mu zapłacić 10 szatanów, żeby przywrócił Nieboraka do stanu człowieczeństwa, jednak Nieborak traci wtedy wszystkie umiejętności i ułomności i musi uczyć się swojej profesji od nowa, podczas gdy w formie zombie otrzymuje jako jedyne umiejętności i ułomności zombie.

Rohirrim

ocena: 0+x

komentarze

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 2.5 License.