Cosix

Przejście do Cosixa stoi otworem, jeśli tylko odważysz się spróbować zielonożółtej drażetki o smaku waniliowym. Dodatek powstaje wspólnymi siłami wszystkich chętnych, opisuje wymiar prostopadły do normalnych wymiarów, tajemniczy i niezwykły i w ogóle taki, że LOL, wymiar Cosixa, zwanego także Nieborixem, Cotojestixem, Matuszkaixem, Okurdeixem i wieloma innymi nazwami (niektórzy nie potrafią się zdecydować).

Założenia

Nikt nie wie jak powstał Cosix, niektórzy twierdzą, że był tam zawsze i potężne Mózgi Elektronowe z Doliny Krzemionkowej tylko przypadkiem stworzyły Przejście. Cosix to świat nie całkiem zwykły - ludzie z naszej rzeczywistości na pewno zauważą podobieństwo do gier komputerowych, mamy drzewa, których gałęzie są płaskimi płaszczyznami, piasek, który jest namalowany na ziemi, pojawiające się na horyzoncie obiekty i śnieg, który pada, ale nie da się go dotknąć i nigdy go nie przybywa.
Na poważne: Cosix ma parodiować Matrix, ale także wszelkie gry komputerowe, ze szczególnym uwzględnieniem MMORPG - naśladować sposoby poruszania się (mapa, przeskakiwanie do nowych plansz, ładowanie leveli), widoki (z oczu, z góry, izometryczny, czy też jak w starej platformówce), rodzaje gier (FPS, zręcznościówka, przygodówka itp.), grafikę (schodkowanie, niedoskonałości tekstur) i dźwięki. Dodatek będzie tworzony przez wszystkich chętnych - wystarczy edytować tą stronę i jej podstrony, przy czym wszelki wandalizm będzie ścigany, a głupie opisy niemiłosiernie poprawiane.

Gotowe i w trakcie pisania

Spis treści

tutaj trzeba będzie stworzyć spis treści z odnośnikami do podstron z treścią rozdziałów, na razie roboczo

bagno.png
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 2.5 License.