Gadających Tubylców Autonomia

Autor: superzgred

Kraina ta składa się z wielu mniejszych podkrain. Każda z nich jest połączona mostem (na początku rozwalonym), przez który można będzie przejść gdy załatwimy za kilka spraw za mieszkających tam arystokratów i magnatów proszków do prania (mózgów). Na wschodzie leży sobie Miasto Zniewoli. Piękne, słoneczne i cieplutkie miasto położone nad ciepłym oceanem. Każdy czuje się tam bezpiecznie. Można sobie bez żadnych obaw chodzić po ulicach po zmroku po najciemniejszych zakątkach miasta i możemy być pewni, że nic nam nikt nie zrobi. Całe miasto jest oczywiście otoczone Wielką Bezkresną Wodą Z Którą Kontakt Kończy Się Śmiercią (WBWZKKKSŚ). Jedną z charakterystycznych cech miasta są kierowcy, którzy potrafią zatrzymać swój, w pełni rozpędzony, wóz przed bohaterem w 0,2x10-24s. Każdy z tych kierowców jest bez protestu gotów oddać auto naszemu graczowi pod warunkiem, że ten się o to upomni. Ponad to w cały mieście Ktoś Bardzo Sprytny (KBS) schował 100 tajemniczych paczuszek za znalezienie których bardzo dobrze wynagradza. Bardzo ważną cechą tego miasta jest to iż gracz nie może się odzywać!
Kolejną krainą, położoną nieco na północ, jest Wice Miasto. Ponure, zimne, tajemnicze i straszne. Ostoja wszystkich najgroźniejszych handlarzy lodów całego Cosixa. To oni trzymają tutaj władzę. Są źli, mroczni i niebezpieczni. Mogą nawet kogoś wrzucić do WBWZKKKSŚ za to, że nie smakowały mu lody! Miasto jest podzielone na dwie części. Wschodnią i Zachodnią. Obie są tak samo zepsute i właściwie niczym się nie różnią. Podobnie jak w Zniewolonym Mieście KBS ukrył tutaj 100 tajemniczych paczek, które tym razem wyglądają jak małe zielone małpy.
Ostatnią i zarazem największą krainą jest Kraina św. Jędrka. Składa się ona z 3 dużych wysp. Jednak nie są one tym razem okrążone przez WBWZKKKSŚ, ale przez zwykłą, naturalną wodę!
Są to: Las Świętos, św. Franek oraz Las Awanturników. Tak jak poprzednie, miasta oddzielone od siebie są mostami (zepsutymi). Las Świętos to wielokulturowe miasto, w którym obowiązuje zasada
0 tolerancji dla braku tolerancji. Wszyscy są uprzejmi, pomagają sobie i są wobec siebie szczerzy. Nikt nikogo nie pobił i nie sponiewierał. Raj na ziemi normalnie! Las Świętos otoczone jest przez mniejsze zadupia zwane Kantrysajd. Św. Franek to miasto położone w dolinie. Centrum znajduje się 125m pod poziomem morza. Opanowane jest przez chińskich handlarzy podróbkami (najczęściej wpychają fałszywe karabiny). Cechą wyróżniającą to miasto jest ogromna góra zwana Najwyższą Górą Cosixa (akurat tutaj skrótu nie ma). Jest ona tak wysoka, że widać z niej własne stopy! Na jej szczycie są rozgrywane codzienne wyścigi w dół góry na hulajnogach. Las Awanturników to miasto znajdujące się w olbrzymiej oraz bujnej puszczy. Mieszka tam wielu awanturników chcących zbić fortunę na grze w karty.
Przez całą krainę św. Jędrka przebiega kolej. Można nią podróżować w te i nazad. Jest ona tak doskonała, że cały skład pociągu hamuje tu w 0,22x10-24s!
Ogólnie rzecz biorąc kraina ta jest rajem dla wszystkich tych, którym znudził się tradycyjny świat w którym wszystko wolno.

z czasem będę to rozszerzać

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 2.5 License.