Kradziej

autor: malkav

Cudowny wieczór droga Pani, a widzę że siedzi Pani taka osamotniona? Czy mogę zaproponować swoje towarzystwo? Nie przystoi młodej damie odmawiać. Rozumiem że czeka Pani na kogoś. Pani narzeczony się spóźnia? Może Pani nie uwierzy ale mogę pani pomóc. Otóż jestem czymś jakby czarownikiem. Zajmę się Pani czasem do jego przyjazdu, za drobną opłatą.

Kradzieje to znani ze swojej podstępności i umiejętności specyficzni złodzieje. Kradną oni czas osobą które go wyraźnie nie używają. Ich działanie powoduje że dana osoba znika na jakiś czas i pojawia się gdy nadchodzi czas na jaki czekali. Wykorzystują do tego dziwaczne magiczne metody. Głównie zaklęcie do którego rekwizytem jest chusta nasączona eterem bądź pałka, zwane „łup w łeb i dawaj zegarek”. Właściwie to jest to chyba najmniej magiczne zaklęcie jakie można spotkać w zacofanych krainach. Gdy ofiara jest już w stanie „oczekiwania na właściwy czas” kradzieje uszczęśliwiają ich, bo jak wiadomo pieniądze szczęścia nie dają, oraz staranie przygotowują do podróży w czasie odbierając możliwość sprawdzenia godziny. Ich główne zajęcie opiera się na czasie, w związku z tym szybko się od niego odzwyczajają i zazwyczaj nie mają pojęcia która jest godzina. Większość z nich należy do organizacji „Bardzo Uparci Destruktorzy Zegarów z Inteligentną Kukułką” założoną i prowadzoną ciężką (sztuczną, ołowianą) ręką przez Wstrzyczasowymacza która to ma na celu zabić czas, a przynajmniej nudę. Zazwyczaj ubrani są w marynarkę pod która noszą kamizelkę z co najmniej 2 zegarkami w kieszeniach (zwykle zepsute), oraz wysoki cylinder w jaskrawym kolorze z karteczką wsadzoną za pasek nad rondem. Pod marynarką noszą pałkę, bądź chusteczkę i eter potrzebne im do zaklęcia.

Umiejętności/ułomności: pogaduszki 3, ogłuszanie 4, kradzież 3, czekanie -3, wyczucie czasu -2
Targa ze sobą: Pałkę, lub chustę i eter, k8 zegarków, cylinder i wisiorek z trybikiem zegarka jeżeli należą do ugrupowania B.U.D.Z.I.K.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 2.5 License.