Krotkie Pomysly

Zebrane krótkie pomysły:

Tomasz Kucza

 • Xenofobia - fobia przed wojowniczymi księżniczkami
 • żaba, która ma ciekawe pomysły, jak wpadnie na nowy pomysł, zapala jej się żarówa nad głową, do której zlatują się ćmy i dzięki temu ma darmowe żywienie
 • broń piratów: kopia
 • trolle kamienieją po śmierci. Normalnie nie są z kamienia, ale już taki troll-umarlach jest twardy i czasem mu się coś odłupuje
 • Wpadłem ostatnio na pewien pomysł dotyczący umarłych i Kostuszki. Kostuszka zastąpiła na stanowisku nosiciela kosy jakiegoś innego Śmiercia (czy kogoś tam), który miał manię nowoczesności i zamienił wszystkie świeczki na… żarówki energoszczędne, stąd w Zaświecie pełno takich się pali w jakiejś ogromnej komnacie. A jak żarówkę szlag trafi, to wiadomo… ktoś pada trupem.
  • (Cactusse) Btw. jak wygląda kwestia oświetlenia w świecie Nieboraków ? Jeżeli ktoś pada trupem, wydaje ostatnie tchnienie, itd. wszelkie elektryczne źródła światła mogą na chwile przygasać. Wobec tego doktorzy zamiast badać puls umierającego, zwykle patrzą na najbliższą lampke, lub podręczną latarke. Chwilowy blackout oznacza większą katastrofe (zatonięcie statku, zderzenie pociągów), a wszyscy mieszkańcy obawiają się chwili gdy lampy zgasną na dobre.
 • Święta Akwizycja (albo Sanctum Aquizicium) - na razie bez szczegółów.
 • Przygotowuję się do poprowadzenia sesji w Nieboraków i wpadłem na pewien pomysł, który jutro pewnie wyda mi się głupi, ale notuję, żeby nie zapomnieć:

- NPC albo nawet cechy graczy opisywane zamiast liczbami określeniami, ale specyficznymi dla danej rzeczy, np.:
niewiara 0 = prorok
niewiara 1 = bogobojny
niewiara 2 = obojętny
niewiara 3 = niereligijny
niewiara 4 = heretyk
tylko zabawne te opisy by musiały być i połączone z liczbami, żeby prosto testować
NPC mógłby być opisany zamiast modyfikatorami (jak w I edycji), np. tak:
- mocarz / siłacz / słabeusz
w sumie i tak miało być podobnie, ale powoli zastanawiam się czy trzeba wprowadzać gigarewolucję w mechanice, czy tylko lekko poprawić d8 z pierwszej edycji

 • Well, podczas sesji wyszło kilka pomysłów, zapisuję w skrócie, żeby nie zapomnieć, stąd może być niezrozumiałe dla niewtajemniczonych:

- mechanika ortodoksyjna i reformacyjna
- powróciła idea żyć i savepointów (jak w starych platformówkach, hehe)
- bardzo łatwo zginąć w nieborakach, bo z "bohaterów" są straszni nieboracy
- profesja urzędnik, umiejętność dawanie łapówek
- rasa Niuk (odpowiednik niziołka, raczej jako dodatek, pochodzi z zabawnych polskich napisów do - zresztą też zabawnego - filmu Władcy Ognia, gdzie tekst "it has been done by nuke", czy coś podobnego przetłumaczono na "to zrobili Niukowie")
- profesja "skrytobójca zza rogu"
- Puste Pola (jako kraina)
- możliwość posiadania cechy -1 (cokolwiek by to oznaczało w mechanice, zabawnie by wyglądało w każdyb bądź razie na karcie)

 • Centaury - wzorowani na rasie Centauri z Babylon5 - mają włosy w postaci grubego wachlarza, mówią z dziwnym akcentem itp.
 • Pomysł niejakiego Qby: "Wlasnie mi pomysla podsunoles….mam pomsyl na postac do nieborakow….co bys powiedzial na MAGNESA Very Happy…tzn MAGNES Very Happy albo na frakcje Malych Ale Genialnych Niebborackich Emerytow Samobojcow - wiesz cos ala oddzialy z Zywotu Brajana Very Happy Hehe"

Cactusse

 • sekret tajemniczych porwań wybitnych naukowców został wyjaśniony. Są oni zmuszani do ciagłego produkowania "myślowych" żarówek, dostarczając mistyczną elektryke do zamku pobliskiego evil overlorda

Malkav

 • Miernik potencjału prężności pary wbudowany w gwizdek do czajnika podający wynik skalując częstotliwość pisku skrzata usadowionego na wylocie.
 • Antagonistycznie Nastawiony Tetraboczny Yntelygentny Samoczynny Pożeracz Artykułów Magicznych (Antyspam) ==> Skrzynka do której wrzuca się zbędne różdżki, mikstury i księgi magiczne.
 • Kraina kwitnących arbuzów jako parodia legendy pięciu kręgów. Wojna z Szadoł lasami i przewodzonymi przez złego domona Fuj Kwaka i jego szajka wywiadowcza o której wszyscy mówią Oni, choć niewiadomo dokładnie o kogo chodzi.
 • trzeba spisac panteon dokladnie. Narazie niezadużo info jest
 • Kraina szarpaty jako parodia świata mroku

Grupa przebudzonych po 3 godzinach snu magów bije się o wstąpienie do pałacu Krakuli na którym od paru ostatnich lat trwa nieustanna zabawa maskowa zwana wielką maskaradą, na której to wszystkie umarlaki bawią się na całego zapraszając co jakiś czas ludzi z wiosek, którzy już z tej imprezy nie wychodzą (ponoć dlatego że jest taka dobra). Na bal nie zaproszono tylko łaków gdyż ci na futrach nanieśli by błota i pcheł, a do tego znani z braku obyczajności najpewniej zepsuli by przyjęcie. Łaki oczywiście niezastały bez odpowiedzi i również zorganizowały se impreze przez niektórych nazywaną apokalipsą. Jest nią ona dla tych którzy przez przypadek się na nią napotkają. Apokalipsa to podróżująca po całych szarpatach hulanka. Doktor Frank Einstein nieco zirytowany przeciągającymi się hałasami postanawia stworzyć chordę dziwacznych ożywieńców z fragmentów ubrań i ciał licznie pogrzebanych mieszkańców okolicznych wiosek. Tak powstaje Edward szalikoręki, który postanawia swoimi dłońmi ratować zmarznięte nieboraczki przed śmiercią z wyziębienia. Zazwyczaj mu się to udaje, jednak jego pomoc kończy się zazwyczaj śmiercią z niedotlenienia. Szarpaty stają się jednym z najgłośnieszych miejsc w zacofanych krainach. Krzyki i dziwaczne śmiechy, oraz wybuchy fajerwerków i jęki czasem można usłyszeć nawet w ponad dwudziestoletnim imperium.

Misz

 • Dziad Moherek, najstarszy człowiek Zacofanych Krain. Nawet wśród nie-ludzi, nie ma równieśników. Jego przeszłośc jest równie mętna, co jego na wskorś przeżarta sklerozą pamięć. Prawdopodobnie rzucono na niego czar wieczności, gdy był już mocno posunięty w latach. Od tamtej pory, czas sięgo nie ima. Nikt nie wie, ile Dziad Moherek ma lat. Niektórzy twierdzą, że pamięta początki Zacofanych Krain, inni wyceniają go skromniej, od 600 lat w górę, albowiem z całą pewnością, wiek jego wykracza poza horyzont biologiczny elfów. Z racji swego wieku, jest on najbardziej doświadczonym, i bywałym mieszkańcem Zacofanych Krain. Zasób historii, które ma do opowiedzenia, zda się niewyczerpany. Wśród nich, można znaleźć zarówno prawdziwe fakty z bliższej i dalszej historii Zacofanych Krain, jak też historie przesadzone lub zniekształcone w jakimś stopniu, oraz totlane bzdury. Do której kategorii zalicza się opowiadanie dziada Moherka - któż to sprawdzi… Pomyślałem, że taka postać będzie świetnym sposobem na "skanalizowanie" wielu mniej udanych historii z puszki, jak i napisanych przez nas apokryfów, które nie wejdą do oficjalnej wersji…
 • Dość oklepany jest stereotyp ograniczenia używania magii dla postaci w zbroi. Nieboracy powinni się wyróżniać, więc, na ich potrzeby można wymyślić inne bonusy i minusy do używania magii. Na przykład wpływ koloru ubrania maga na określony rodzaj magii.
  • (Cactusse) Magia może być bardzo wybredna, przyciąga ją wszystko co umm, dziwne, oryginalne, nietypowe, artystyczne Wink .

Dlatego najlepsi magowie noszą barwne, niesamowite stroje, projektowane na indywidualne zamównia, malują się itd.
Przydatne magowi umiejętności to aktorskie wygibasy, taniec, śpiew. Ba, wiele istot może utrzymywać się z projektowania i produkcji ubrań, szminek, farby itp. specjalnie dla magów. Różne szkoły magii mogą lepiej działać z odpowiednimi "rekwizytami", np. uczesanie / ubiór / makijaż / taniec / dykcja.

 • Dyskusja o mojej grze, która zdryfowała na tematry polityczne, przypomniała mi, że Nieboracy sa dobrym miejscem do ćwiczenia różnorakich absurdów. wpadlem na pomysł z biurokracją w ZK, która mogła zostać wprowadzona pod żądami Uzurperatora. (Chodzi o ograniczanie dostępu do rzeczy oczywistych dla poszukiwaczy przygód w każdym systemie, talony, kartki itd.) Np: Wyobraźcie sobie reakcję barbarzyńcy, którego strażnicy miejscy zapytają o pozwolenie na topór :> Reglamentacja piwa : Piwo jest towarem, dostępnym tylko na talony; w celu uzyskania takiego talonu, należy przedstawić ważne badania lekarskie, świadectwo niekaralności itp. Podać ilość piwa, jaką planujemy zakupić, jego przeznaczenie, i tak dalej. Pierszeństwo w uzyskiwaniu talonów mają obywatele planujący wesela oraz inne ważne uroczystości… . Przykład, który podalem, to gotowy temat na przygodę: Gracze muszą zdobyć pewną ilość jasnego trunku, w celu przekupienia BNa i tu zaczynają się schody… .
  • (TK) To może dotyczyć basty pod rządami gubernatora Arnolda Niszczyciela (alias Korran). Prohibicja + "państwo policyjne" tylko że to drugie nie wychodzi, bo wszyscy strażnicy miejscy (nazwa koniecznie do zmiany) są spoufaleni z mieszkańcami… albo boją się nawet zapytać takiego barbarzyńcę. ("musimy zapytać go o topór, wiesz, tu nie wolno wnosić", "naprawdę? jego? ja nie widzę żadnego topora. prawda, Harry", "zero toporów w zasięgu wzroku, tylko jakiś staruszek z kijkiem", "tak, kijkiem, dość ostrym, ale to tylko kijek!", "żadnych toporów", "zero")
  • (Ravcik) he he^^ "to tylko ostry kijek" I można też dodać coś w stylo Georga Orwella. Wszędzie ekrany, Uzurperator "wie" co robiłeś wczoraj wieczorem o 8 rano (zamiast Uzurperatora może być Big Szynka-nie jak u Orwella Wielki brat), wszystko na talony to także dobry pomysł^-^
 • Wpadł mi do włochatej głowy taki pomysł, pomysł na nowego boga, który by się nazywał Snickers, (jako parodia Marsa) mógłby być np. bogiem wojny. Ale równocześnie, mógłby też być bogiem jedzenia… bo w świecie politeistycznym, bogowie łączyli pod swoją jurysdykcją niekiedy dość zaskakujące rzeczy, co nota bene, IMO też możnabywykorzystać… .

RaVcik

 • Kult 5tej Klepki

beacon

 • Pomysł na profesję Pokerzysty. Pomysł zaczerpnięty z rozmowy z ja-prozaciem. Otóż koleś ma niezmienną, stałą mimikę. To jego wada i zaleta jednocześnie. Nie potrafi się uśmiechać, ani wykrzywiać.
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 2.5 License.