Gobliński Kucharz

PUSZKA SARDYNEK
wersja 6.0

Gobliński Kucharz (profesja)

autor: Doomhammer
Jest to profesja wyłącznie dla goblinów, jako jedyna dająca im dostęp do magii. Kucharze goblińscy, przyrządzają bardzo dziwne potrawy, mające tendencje do bycia magicznymi.
A teraz opis kilku Żarełek jak Goblińscy Kucharze (GK) pieszczotliwie nazywają swoje potrawy:

Kanapka Zagłady

Jest to potrawa, mająca kształt mniej więcej prostokątnego zlepka pleśni. Po rzuceniu jej w jakieś miejsce wybucha zarodnikami, oślepiając i dusząc wszystkich w promieniu trzech metrów od miejsca upadku przez pięć minut. Goblin po zjedzeniu kanapki całkowicie zdrowieje.
Przyrządzanie: Trzeba trzymać jakąkolwiek kanapkę w wilgotnym miejscu przez 2-3 tygodnie.

Udziec Zemsty

Mocno przegniły barani udziec staje się w rękach GK potężną bronią (atak cztery), która na dodatek wywołuje u większości przeciwników obrzydzenie (mogą nagle zacząć wymiotować). Goblin po zjedzeniu udźca zostanie cudownie i całkowicie wyleczony.
Sposob przyrządzania: Zamarynować na jeden dzień w kałuży, następnie powiesić na tydzień u powały latryny i gotowe.

Pomidor Śmierci

Straszna broń w rękach doświadczonego kucharza. Przeciwnik trafiony takim pomidorem co prawda nie umiera, a potężnych obrażeń pomidor śmierci nie zadaje, ale trafiona ofiara zaczyna odczuwać straszny wstyd i przez dłuższą chwilę stoi nieruchomo, czerwieniąc się. Po zjedzeniu takiego pomidora, goblin natychmiast wraca do zdrowia.
Przyrządzanie: Wystarczy, że goblin będzie nosił pomidora w swojej torbie przez tydzień.

Kotlet po prostu kotlet

Jest to spalony niemiłosiernie kotlet schabowy, który uzyskał twardość stali, GK rzuca nim jak dyskiem, zadając całkiem poważne obrażenia (3), kolejną właściwością kotleta jest to, że zawsze wraca do właściciela, lądując tuż przed jego nogami. Oczywiście jak wszystkie żarełka tak i to potrafi uleczyć goblina.
Przyrządzanie: Kotlet schabowy smażyć od rana do wieczora i tyle.

ocena: +2+x

komentarze

Dodaj nową wypowiedź
lub Zaloguj się jako użytkownik serwisu Wikidot.com
(nie będzie opublikowany)
- +

Ostatnio zatwierdzone

Wysypisko

Dodaj własny minidodatek

Możesz także dodawać dłuższe dodatki lub artykuły. Wpisz poniżej nazwę i naciśnij "utwórz stronę" - zostaniesz przeniesiony na podstronę, gdzie będziesz mógł wpisać swój tekst.

Najwyżej ocenione

Gobliński Kucharz (Ocenianie: 2, Komentarze: 0)
Mamrotka: Ja ich nie znam (Ocenianie: 2, Komentarze: 0)
Mali, Ale Genialni Nieumarli Emeryci Samobójcy (Ocenianie: 1, Komentarze: 0)
Zbiór morderczych mamrotek na każdą okazję (Ocenianie: 1, Komentarze: 0)
O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 2.5 License.