Szopa Rzeczy Zagubionych

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie trafiają rzeczy, które zdarzy wam się zapodziać, ale tak kompletnie, że wydaje się, że zapadły się pod ziemię? Pewien filozof z antycznego plemienia barbarzyńców twierdził, że zapadają się do dołu w ziemi, który znajduje się w dość nieokreślonym miejscu, za wielkim głazem z wyrytym nieprzyzwoitym rysunkiem, pamiętacie, tam gdzie ostatnio polowaliśmy na bawoły. Otóż myli się. Zagubione przedmioty trafiają z cichym "pop" do zawieszonej między wymiarami, tajemniczej i niezbadanej (przynajmniej przez przybyszy z zewnątrz) Szopy Rzeczy Zagubionych. Niektórzy uważają ją za żart szalonego boga Uzyrusa, inni za anomalię podprzestrzenną, faktem jest, że dla niektórych jest domem, ojczyzną i miejscem, gdzie wieczorami przy ognisku opowiada się historie o potworach z bagien. Ehm…
Pośrodku szopy znajduje się Stół zwany także Płaszczyzną-Zapewne-Z-Nogami-Ale-To-Trzeba-Jeszcze-Sprawdzić, a na nim sławna Wielka Szachownica znana powszechnie jako Wszechszachownica albo Zacofane KrainyTM.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-Noncommercial-No Derivative Works 2.5 License.